4.kapitola-polovina,pač je moc velká

2. května 2008 v 21:42 |  Kapitolovka:Frankie
Tak je to tu!!!

4.kapitola- Vánoce a Mike
Den za dnem plynul jako voda a nastal prosinec. Byl teprve první tejden, ale já už jsem se stejnak rozhodla že nakoupím dárky.
Vždycky sem si přála abychom byli na Vánoce doma. Ale i tentokrát jako každý rok jsme 23.12. odlétali do Karibiku. A to kůli tomu, že v Londýně přes Vánoce bylo vždy děštivo, jako dnes. To co padalo z nebe se rozhodně nedalo nazvat sněhem. Dárky sem si se všema dávala vždycky už 22.prosince, akorát mámě, tátovi, Jamesovi a Bízí sem je brala s sebou. Vraceli jsme se den před silvestrem a doma na nás čekali dárky. Na silvestra sem byla vždycky s kámošema.
Ted sem si vzala dlouhý džíny, černý triko s dlouhým rukávem a černej kabát, nandala si lodičky a kráčela za Kim. Chtěla sem se přenest, ale kolem bylo pár lidí, tak sem radči nic neriskovala. Když sem došla ke Kim a zazvnoila, vyšla, měla vlasy v culíku, tepláky a sportovní mikinu.
"Co šílíš?! Jedem do města pro dárky!!!"

"No já vim, já byla běhat moment." A za čtvrt hodiny byla zpátkyu dveří, tentokrát měla džínsy a khaky bundu. Nasedly jsme společně do autobusu a jely k nákupnímu centru.
Kim měla mladšího brášku, tomu koupila autíčko. Já sem Bízí koupila velikýho plýšovýho králíka. Paksem vybírala dárek pro Jamese. Bylo to těžký a vůbec sem nemohla nic vybrat. Po dlouhém přemýšlení sem zvolila hru na playstation, nějakou blbou střílečku. Kim staršího bráchu něměla a tak měla o problem mín. Ted jsme vybíraly dárek pro matky. Zašly jsme do kosmetické prodejny. Koupila jsem mámě francouzkou manikůru a sprchovej gel s vátažky z lotosového květu. Kim koupila mámě 4druhy laků a tělový mlíko. No a tátům jsme koupily knížky, co jinýho;-)
Kámoškám jsme pak koupily růzdný přívěšky, cetky a tak. Už chybělo jen koupit si dárky navzájem. Tak jsme si daly spycha u restauračky v půl jedný a každá jsme odešly jiným směrem. Obcházela jsem obchody, dívala se na různý věci, ale nic mi nepadlo do oka. Až v CCC byly moc pěkný balerky. Jenže stály 500,- a o na dárek k vánocům bylo fakt moc. A tak sem je nekoupila a cestovala obchody dál. Nakonec jsem jí koupila náramek za 290,- oranžovostříbrnej. Pak jsem rychle utíkala do restauračky. Kim tam zrovna taky přicházela a tak jsme si sedly ke stolu u okna, kde byl klid, ticho. Kim si dala kuře zato já si dala zeleninový salát.
Po obědě jsme zase nasedly na autobus a vrátily sem domu. Pořád hnusně lilo, a nepřestávalo. A protože byla neděle připravila sem si tašku. Pak jsem skysla u počítače.

O tři týdny později
Byl čtvrtek, a my odjížděli v neděli. Ano, Vánoce byli v pondělí. Proto sem balila dárky k vánocům, přitom sem si dělala úkol z Aj a ještě psala seznam věcí co s sebou do Karibiku. Ukoly sem si dodělala a zbytek sem nechala na další den. Pak sem jen zalezla do postele a unsnula.

V pátek vstávání zase v šest. James už byl pryč a máma taky. Táta zrovna odcházel, odvést Bízí do školky. Já se oblekla, umyla, namalovala a nasnídala, pak sem si vzala zelenou bundu a tenisky od Jamese k narozkám , popadla tašku a šla jsem na zastávku. Tam už byla Kim. Mávala na mě at přidám, já jen mávla rukou. Pak sem ale viděla, jak už tam přijíždí autobus. Jenže já, já mám výhody. A tak sem zastavila čas! Proto sem se krásně pomaloučku šourala na zastávku, a teprve až když sem tam došla a nastoupila do autobusu, chytla sem si místečko, sem pustila čas. Kim mě neviděla tak nastoupila do autobusu.Já na ní zamávala, ta nevěřícně sedla vedle mě a nepochopitelně se usmívala.Já jí nic nevysvětlovala a ona se ani nák neptala. Když jsme dojely ke školy bylo tam už plno lidí. Obě jsme šly přímo do třídy, první hodinu byla matika, pak ájina, fyzika, zemák a dvě hodiny těláku.
Když sem se po škole šourala sama na autobus, začalo trochu sněžit. Všichni lidi kolem se radovali, jen já sem smutně stála. Když přijížděl autobus rozbrečela sem se, protože už za dva dny jsem odjížděla. Ach jo, chci tu zůstat. Nechci jet někam do prdele, když tady, v Anglii je ten krásný boží sníh.
Doma sem byla za chvíli. Už sem nebrečela, jen smutně koukala do okna, na kterém se rozpouštěly sněhové vločky.
Učení sem dala do poličky vedle stolu a vytáhla dárky. Musela sem využít toho, že nikdo nebyl doma a tak sem je balila o stošest. Už mi chybělo jen zabalit dárek pro Kim, když přišel James. Ten sem před nim klidně zabalit mohla.
"Hele ségra, co kdybys to nevláčela sebou a nechala to taky tady pod stromem jako to děláme všichni?!" já sem se z brekotem na něj podívala a přikývla
"Bulíš?!" ptal se nevěřícně, skoro nikdy totiž nebrečim
"No…chci být na Vánoce doma, aspon jednou!!!"
"Já si to taky přál, ale…až ti bude 18 tak tě tu naši nechaj, já už se taky těšim." Usmál se a já přestala brečet.
Už sem si ani nevšímala vloček, jen sem si začala do velikýho červenýho kufru dávat věci. Večer přišla máma z práce a začala házet svoje věci do kufru. Táta dělal to samé a zrovna přijel z nákupu. Ptala sem se, co se děje, na to mi odpověděli, že letíme už zítra večer. Rozbrečela sem se, ale nechtěla sem aby to věděli a tak sem odešla. Naházela sem svoje věci do kufru a šla spát.

Druhý den, už z rána sem obcházela všechny kámoše a loučila se s nima, taky sem jim dávala ty dárky. Vzdálenějším kámíkům sem aspon napsala SMS. Večer jsem strávila s Kim,která mi dala taky náramek xD a pak v osm mě naši vyzvedli, už měli všechno zbalený a jeli jsme na letiště. Neměla sem ráda letadla, nenáviděla je. Bála sem se do letadla nastoupit, ale bohužel jsem musela. Sedla sem si s Jamesem a vedle nás zbylo ještě jedno volný místo. Já sem si radči vzala prášky na spaní a celý let prospala.
Doletěli jsme někdy ráno, asi tak v deset. Popadla sem svůj kufr a pokračovala sem směrem k autobusu. Všude byly palmy, a bylo teplo. Já jen vzpomínala na sněhové vločky. Pak jsme jeli tim autobusem k hotelu po prašné cestě. Hotel byl luxusní, měli jsme přímo byt, kde byla chodbička a z ní vedly dveře do koupelny, ložnice a dvou pokojů. Jeden byl můj, druhej Jamesovo. Bízí měla postýlku v ložnici. Kuchyn tam nebyla, protože se chodilo do jídelny dvě patra pod náma a jídlo jsme si mohli obědnat taky sem, do velkopokoje. V pondělí, na Vánoce jsme se váleli na pláži, bylo docela teplíčko. Voda ale byla studená a bylo to na houby. Vyhřívaný bazén byl dva kilometry od pláže a naši mě tam nechtěli pustit.
Oba spali a James se rozhodl, že už si nebude dál číst a půjde si prostě zaplavat do toho bazénu. A já sem šla s nim, protože jsou vánoce, a když už nemůžu bejt doma, tak si aspon zaplavu, abych nevyšla z kondyčky.
Bylo docela nudný šlapat dva km ale stálo to zato. Když jsme ta s Jamesem došli bylo to super. Velikánskej bazén, skákací prkno a hlavně voda 38°. Byli jsme tam až do pěti, pak jsme se museli vrátit. Naši nás samozřejmě sprdli a na večeři jsme přišli pozdě >Đ
A takhle se vlekl celý týden…

Po návratu z dovolené (dnes Silvestr)
"Ahoooj, tak jak bylo a co dárky?!"ptala se mě Kim na párty u Jessici Klepton. Tam se totiž vždycky pořádala silvestrovská párty, protože její rodiče odlétali na silvestra na Havaj.
Já sem měla kostkovanou sukýnku a černý triko a všichni mi to obdivovali. A protože tam byla celá třída, včetně TamTam, tak ta mi můj obleček samozřejme musela ohodnotit.
"Ahojky, pěkná sukně ,si našla v popelnici?!" zasmála se a mrkla na svojí partičku.
"Ahojky vihule, jestli sem já tu sukni našla v popelnici tak ty sis právě vyměnila oblečky s fetákem a ještě si prošla komínem." Její partička se pochechtla a ona se otočila a odešla.
"Nedal by si někdo láhev červeného vínka ???" ptala se Jessica a všichni až na mě zvedli ruku. Ta obcházela a kontrolovala, jestli jí nikdo nezvedl až narazila na mě…
"No tak, Franky, proč si nezvedla ruku?! Tobě snad nechutná alkáč???" ptala se mě a já si připadala dost trapně a tak sem jen potichounku odpověděla:
"Já nemám chuť." A na to Jessica odsekla
"Heeej slyšte všichni, Frankie nemá chuť na alkáč!!!" já sem se zastyděla, opadla sem flašku a bez dechu polikala víno. Říkala sem si jak je to hnusný, a že je mi teprve 13, ale pro popularitu cokoliv.
Jessica se na mě vylekaně podívala a pak se ušklíbla:
" NO vidíš holka, že to jde. Vypij to do dna." A mě to docela zachutnalo. Proto sem vypila dvě láhve úplně sama! Naposledy sem byla při smyslech když začínal nový rok, pak už si nic nepamatuju. Ráno sem se vzbudila a strašně mě bolela hlava. A to byl ke všemu nový rok a já musela k babče na oběd.
Potřebovala sem domu, ale barák, kde bydlela Jessica byl u školy, takže hodinu od baráku a navíc to ze mně táhlo. Věčina ještě spala a tak sem se potichounku vytratila. Jediný co mě napadlo je přičarovat se k Márfovi.
"Ahoj, štastný nový rok, potřebuju helfnout." Říkala sem rozpačitě
"Tobě taky, z tebe to ale táhne."
"No právě, musim domu, náký kouzlo plís."
"Akholisimpryč." Řekl a já už zase byla v poho.
"Díky." Řekla sem mu, pak ho objala a obtočila sem se ukazováčkem.
Doma sem hned vlezla do vany a když sem se pomocí kouzla insuprisímo oblekla přičarovala sem se k bábí, kam zrovna přijížděli naši.
Následoval obýdek a pak zase odjezd domu, protože druhý den se šlo do školy.

Ráno, když sem se probudila neměla sem dodělaný úkoly, ale ani sem si je nestihla dodělat. Spoléhala sem na to, že si to od někoho opíšu, ale jaksi sem to nestihla. První hodinu jsme měli češtinu, a tu učila naše třídní Leissenová.
Chodila vždycky na vteřinu přesně, a dneska poprví už měla minutu a třicet dva sekund spoždění.Už jsme si říkali, že bude asi nemocná, když v tom se rozlítly dveře, bouchly o zed a do třídy vstoupila stará tlustá babka s šedýma kudrnatýma vlasama.
"Hoj děcka. Sednout. ÉÉ teda stoupnout. Tohle je váš nový spolužák!"
Celá třída učitelku neposlouchala akorát já sem od svého úkolu naklonila hlavu a viděla jak do třídy vstupuje blondák a moc hezkej, pěkně oblečenej. Všichni se na něj koukli a Kim pronesla
"Ty vole ten je krásnej! Škoda že vedle mě není volný místo." Já sem se ušklíbla a chtěla dopsat ten úkol, ale…Leissenová mě zahlídla
"Clarson! Ihned před tabuli. A ty Mike si di sednout vedle Filipeho." Pobídla nového spolužáka.
Hodina se vlekla jako šnek a já celou dobu byla u tabule. O přestávce se všichni seběhli k Mikemu a povídali si s nim. Já tam přišla až když se hodně lidí rozuteklo.
"Ahoj, tebe ještě neznám, jak se jmenuješ?" řekl sametovým hlasem
"Frankie" odpovedela sem a za zády slyšela
"To je kráska třídy. A taky hodně plave." To říkala Kim a já myslela že jí zabiju
"A Kim má zase bazén." Ušklíbla sem se a zasmála
A po škole když jsme šli na autobus jsme si taky povídali. Akorát že jen mi dva, protože Kim měla klavír .
"No my se sem přistěhovali kůli mámině práci, tátu už nemam. Ted bydlíme v Lesklé 32 a ty?" zeptal se Mike
"No já taky bydlim v Lesklý ulici:-D"
"Opravdu?! A číslo domu?"
"15"
"AHA" řekl a pak nám do cesty stoupla TamTam
"Ahojky Mike! Že se bavíš s touhle courou!Pojd, zajdeme někam do kina ne?"
"Promin, musim doma pomoct se zařizováním, pudem jindy."
"Tak si trhni!" a vyplázla na Mikeho jazyk
"Vodpal bárbíno nebo nám ujede bus!" vložila sem se do roz hovoru
"Ty se do toho neplet!" křičela svým tenounkým hláskem.
"A ty, kdy pujdem do toho kina?!" otočila se na Mikeho
"Já..já..nevim, dám ti vědět!"
"Jede autobus poběž Márfe!"zase sem jim skočila do řeči
"Márfe???" řekli oba najednou
"Já chtěla říct Mike!"bránila sem se
"A kdo je Márf?!" ptala se TamTam. Já ji neodpověděla a rozběhla se za autobusem. Mike běžel za mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.